Spraw, by pracownicy sami chcieli dbać o bezpieczeństwo

Przypominaj im codziennie kiedy nastąpił ostatni wypadek

Wybierz teraz wzór licznika dni bez wypadku dla Twojej firmy - prosto od producenta

Wybierz wzór tablicy BHP

Odmienne podejście do tablicy dni bez wypadku – licznik z zegarem

Opublikowany przez dnia 11 stycznia 2018 w Blog | 0 komentarzy

Odmienne podejście do tablicy dni bez wypadku – licznik z zegarem

Dziś przyjrzymy się bardzo ciekawej i zarazem nietypowej realizacji tablicy dni bez wypadku. Ta tablica BHP to zupełnie odmienny projekt niż tworzone przez nas do tej pory. Przede wszystkim dlatego, że centralną częścią nie jest licznik dni bez wypadku, ale zegar. Tak, duży, czytelny zegar LED wskazujący bieżący czas. Licznik dni stanowi pewnego rodzaju dodatek. Chociaż to tylko pozory. Tak naprawdę jest w swoisty sposób bardzo silnie wyeksponowany.

Motyw nałożonych na siebie różnokolorowych trapezów skutecznie przyciąga wzrok. Jest czymś innym, świeżym. Nie sposób nie zauważyć tak wkomponowanego licznika dni bez wypadku. Zresztą spójrz na poniższe zdjęcie. Mimo, iż duży zegar zajmuje centralną część tablicy, to po odczytaniu godziny wzrok mimowolnie leci w kierunku informacji BHP.

Licznik dni bez wypadku

Kolorystyka zegara z licznikiem dni bezwypadkowych została tak dobrana, aby współgrała z barwami przedsiębiorstwa. Jednocześnie jest przyjemna dla oka. Oczywiście nie mogło zabraknąć logo klienta. To podstawa. Nawiasem mówiąc, realizacje tablic wypadkowych bez logo stanowią rzadkość. Zwykle tablica taka oprócz spełniania swojej podstawowej roli, służy przecież także za wizytówkę przedsiębiorstwa. Ten trend widać wyraźnie w naszej galerii.

Konstrukcja tablicy dni bez wypadku

Wróćmy na moment do samej konstrukcji tablicy. Jak zawsze w naszych produktach jest rama aluminiowa lakierowana proszkowo. Dodatkowo wewnątrz znajduje się szkielet aluminiowy o dwojakim zastosowaniu. Po pierwsze to właśnie na nim umieszczona jest elektronika, czyli między innymi moduły LED. Po drugie nadaje tablicy dużą sztywność.

W tablicy dni bez wypadku cyfry licznika mają wysokość 13 cm. Natomiast zegar powstał na bazie modułów 20 cm. Moduły LED projektujemy i produkujemy sami. Nie sięgamy po półśrodki. To dlatego te tablice BHP pracują u naszych wspaniałych Klientów przez długie, długie lata.

Ale co tak naprawdę jest najważniejsze? Ty i Twoje potrzeby! To dlatego praktycznie każda tablica opuszczająca naszą fabrykę to odmienny projekt.

Co sądzisz o koncepcji tablicy BHP, gdzie głównym elementem jest zegar? Czy nie uważasz, że zegar jest tym, co zawsze przyciągnie wzrok? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Dodaj własną wypowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *